Εφαρμογή Διαθεματικού Σχεδίου Εργασίας - Βιβλιογραφία

Antoniou-Kritikou Ι., 2001α, Dans une classe active - Dossiers d’activités pour l’apprenant, Didactique des Langues, Institut de Traitement du Langage / Éditions Eiffel (βιβλίο μαθητή).

Antoniou-Kritikou Ι., 2001β, Vers une classe active - Techniques d’enseignement du Français Langue Étrangère, Didactique des Langues, Institut de Traitement du Langage / Éditions Eiffel (βιβλίο καθηγητή).

Ματσαγγούρας Η. (1997). Στρατηγικές διδασκαλίας, Αθήνα, Gutemberg.

Ματσαγγούρας Η. (2001α). Διαθεματικότητα στη Σχολική Γνώση:Εννοιοκεντρική Αναπαλαίωση και σχέδια Εργασίας, Αθήνα:Μ. Π. Γρηγόρης.

Ματσαγγούρας Η. (2002β). Διεπιστημονικότητα, Διαθεματικότητα και ενιαιοποίηση στα νέα Προγράμματα Σπουδών:Τρόποι οργάνωσης της σχολικής γνώσης, Επιθεώρηση Εκπαιδευτικών Θεμάτων, Τεύχος 7, Αθήνα, Παιδαγωγικό Ινστιτούτο.

◄ Αρχική