Επιμορφωτικές συναντήσεις για τα μαθήματα της Β΄ ΕΠΑΛ

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Μηχανολόγων Αττικής, συνδιοργανώνουν παιδαγωγικές επιμορφωτικές συναντήσεις στον Πειραιά, στην Αθήνα, στο Μαρούσι και στους Αγίους Αναργύρους, με θέμα τις Οδηγίες των μαθημάτων της Β΄ ΕΠΑΛ των τομέων Μηχανολόγων και Οχημάτων και των αντιστοίχων μαθημάτων της Α΄ τάξης των ΕΠΑΣ.

Στις συναντήσεις θα λάβουν μέρος οι Μηχανολόγοι όλων των ειδικοτήτων και κλάδων (ΠΕ12, 17, 18, ΤΕ, ΔΕ), συμπεριλαμβανομένων των εκπαιδευτικών των ΣΕΚ.

Η συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς των ΔΔΕ  ΠΕΙΡΑΙΑ και Δ΄ Αθήνας θα πραγματοποιηθεί την

ΤΕΤΑΡΤΗ 5-12-2007, από 12.00 - 14.30,  στο 1ο ΕΠΑΛ Πειραιά
(Αθηνών - Πειραιώς 95, απέναντι από ΕΛΑΪΣ - Σε κοντινή απόσταση (15΄)από σταθμό Φαλήρου  ΗΣΑΠ)

Για την καλύτερη προετοιμασία της συνάντησης, οι εκπαιδευτικοί καλούνται να διαβάσουν τις

Οδηγίες για τα μαθήματα της Β΄ ΕΠΑΛ.

Στην περίπτωση που κάποιος εκπαιδευτικός δεν είναι δυνατόν να λάβει μέρος στη συγκεκριμένη ημερομηνία, μπορεί να παρακολουθήσει κάποια από τις υπόλοιπες συναντήσεις, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν όπως παρακάτω:

Τετάρτη 28-11-2007 στο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου (ΣΕΛΕΤΕ)
Δευτέρα 10-12-2007 στο 1ο ΕΠΑΛ Αγίων Αναργύρων
Τρίτη 11-12-2007 στο 1ο ΕΠΑΛ Αθήνας