Συνάντηση για τις ερευνητικές εργασίες

Καλούνται οι συνάδελφοι οι οποίοι διδάσκουν το μάθημα "Ερευνητική Εργασία" της Α΄τάξης, στην εκδήλωση που πραγματοποιείται  στις 20 Δεκεμβρίου 2011, από 16.30 έως 20.00,  με θέμα "Ερευνητικές Εργασίες: Ανατροφοδοτική συνάντηση".
Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Ράλλειο Γενικό Λύκειο Θηλέων Πειραιά και το Ίδρυμα Αικατερίνης Λασκαρίδη και θα πραγματοποιηθεί στους χώρους του Ιδρύματος, Πραξιτέλους 169 και Μπουμπουλίνας στον Πειραιά.
Τις εργασίες της συνάντησης θα προλογίσει ο καθηγητής Η. Ματσαγγούρας, επιστημονικός υπεύθυνος των Ερευνητικών εργασιών και ο καθηγητής Γ. Μπαγάκης, πρόεδρος ΟΕΠΕΚ.
Στο περιθώριο της συνάντησης,  ο Σχολικός Σύμβουλος Αθανάσιος Κονταξής, ΠΕ12 Μηχανολόγος μηχανικός,  θα βρίσκεται στη διάθεση των εκπαιδευτικών που θα  παρευρεθούν, ώστε να συζητήσουνε προβλήματα τα οποία προκύπτουν κατά τη διδασκαλία του μαθήματος