Επαγγελματικές πληροφορίες

i.      Είμαι δάσκαλος, με οργανική θέση στο 34ο Δημοτικό Σχολείο της Πάτρας (Ανθούπολη).

ii.      Είμαι υπεύθυνος υποστηρικτής του Ευρωπαϊκού προγράμματος ΣΩΚΡΑΤΗΣ/Comenius στη σχολική εκπ/ση του Νομού Αχαΐας.

iii.      Έχω υπηρεσία 20 χρόνια τώρα στη δημόσια εκπαίδευση.

iv.      Είμαι μέλος της Επιτροπής Επιμόρφωσης Ν. Αχαΐας, που έχει οριστεί από το ΥΠΕΠΘ. Έργο της επιτροπής αυτής είναι ο συντονισμός της επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών της Αχαΐας στις Νέες  τεχνολογίες.

1.        Συγγραφική δράση

2.        Πρωτοβουλία που πήραμε όταν δίδασκα στην Ε τάξη του 50ου Δημ. Σχολείου Πάτρας. Στείλαμε επιστολή στον πρόεδρο των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής για τον πόλεμο στη Γιουγκοσλαβία. Στην επιστολή μας αυτή λάβαμε απάντηση από τον πρόεδρο Κλίντον, μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Η προσπάθειά μας αυτή έτυχε μεγάλης προβολής από τα Μ.Μ.Ε. στην Ελλάδα. Όλοι οι τηλεοπτικοί σταθμοί παρουσίασαν σαν πρώτη είδηση την πρωτοβουλία αυτή το βράδυ. (Φωτογραφία των μαθητών).

3.        Βράβευση από τον πρόεδρο της Δημοκρατίας (13-12-2000)

4.    Εδώ ευρίσκονται οι εργασίες μου που εκπόνησα στο διδασκαλείο Ιωαννίνων (2000-2001), νέο

καθώς και φωτογραφίες και πληροφορίες από τη φοίτησή μου στο διδασκαλείο Ιωαννίνων.

5.        Μαθητικά έντυπα- Σχολικές εφημεριδούλες

6.     Δημοσιεύματα σε εφημερίδες- περιοδικά

7.     Βράβευση από πρόεδρο της Δημοκρατίας       (13-12-2000)

8.     Ομιλίες  σε σχολικές γιορτές