Δημοσιοποίηση- Δημοσιεύσεις

Τα συμεράσματα που προέκυψαν από την εφαρμογή του Διαθεματικού σχεδίου εργασίας παρουσιάσθηκαν με τη μορφή ανακοίνωσης στο 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας που πραγματοποιήθηκε στη Φιλοσοφική Σχολή του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθήνας (2-5/12/04) με τον τίτλο : “La dimension interculturelle, un défi pour toute l’année : une expérience tentée en classe de F.L.E.” Η ανακοίνωση έγινε από τις Αντωνίου Κρητικού Ι. Διδάκτορα Γλωσσολογίας – Ερευνήτρια στο Ινστιτούτο Επεξεργασίας του Λόγου και Κολοβού Κ. Καθηγήτρια Γαλλικής Γλώσσας στο 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής.

Δημοσιοποίηση των αποτελεσμάτων της εφαρμογής έγινε από την καθηγήτρια και στην Επιμορφωτική συνάντηση καθηγητών Γαλλικής Α’Αθήνας 16-17/2/05 με θέμα “Διαθεματικότητα και Διαπολιτισμικότητα στο μάθημα της Γαλλικής.

Η προσπάθεια που έγινε στο σχολείο μας προβλήθηκε μέσα από τις σελίδες της τοπικής εφημερίδας “ΕΝΤΟΣ” (Δεκέμβριος 2004 φ.113 σελ.13).